На тимчасово окупованих територіях України істотно збільшилася кількість диких лисиць і вовків, які можуть переносити сказ. З початку бойових дій, з 2014 року, на території "народних республік" заборонено полювання, так як багато ділянок залишаються замінованими.

Як відзначили "УНН" в Держлісагентстві, сьогодні лісовый охороні та користувачам мисливських угідь вдається контролювати і регулювати чисельність тварин не окупованій частині України. Тут чисельність вовків, за даними обліків 2016 року, становить близько 2 тисяч голів, а чисельність лисиць - близько 57 тисяч голів.

"Але, на жаль, сьогодні нам не вистачає об'єктивної інформації щодо кількості мисливських тварин з тимчасово окупованих територій України", - відзначили в Держлісагентства, відомстві, що проводить моніторинг захворювань на сказ у диких тварин.

Чиайте також: КМДА заведе власний зоопарк

Співрозмовник "УНН", розповів, що на тимчасово окупованих територіях Луганської області значно зросла кількість мисливських тварин, зокрема, лисиць, вовків, диких кабанів, які можуть розносити сказ. За словами джерела, відстріл диких тварин проводився там всього кілька разів, після випадків, коли вовки або лисиці заходили в населені пункти і кусали людей.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

У той же час, за даними Держлісагентства, міграція тварин через лінію розмежування ускладнена в зв'язку з проведенням АТО і порушенням звичних шляхів міграції.