Українські інженери створили унікальний котел, що отримав назву "Розумне тепло". Такою інформацією поділився портал "ecotown".
Стало відомо, що всередину котла помістили чіпи, що вирішують математичні задачі та виділяють при цьому велику кількість тепла. Чіпи - це так звані сервери децентралізованої мережі, яку використовують для передачі зашифрованої важливої інформації.
Підтримати мережу в роботі допомагають обчислення. Українці вирішили використати їх для обігріву житла. Користувачі платять невеликі комісії всім, хто приєднався до підтримки.
Від котла проводяться труби до батареї, тепло-вентиляторів чи для гарячого водопостачання. "Чудо-котел" не тільки відіграє роль обігрівача, а ще й "заробляє гроші".
Керівник проекту Олесь Слободенюк повідомив, що сума винагороди залежить від потужності мережі, емісії та вартості біткойнів на ринку. "Навіть за песимістичними прогнозами котел потужністю 28 терахеш зароблятиме близько 200 у.о. в місяць". - додав він.
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Після підключення котла, він стане частиною котлів та комп'ютерів у світі. Гроші за частку обчислень будуть приходити на онлайн-гаманець, які потім можна перевести на банківську картку.
Вартість такого котла складе 2000 - 6400 доларів в залежності від потужності. Чим потужніша модель, тим більша винагорода. Орієнтовна дата виходу винаходу - вересень 2016 року.
Читайте також: Шолом українських винахідників витримав 5 пострілів з парабелума
Раніше 17-річна мешканка Львова Єлизавета Подкопаєва винайшла простий і в той же час дешевий спосіб очищення каналізації. Він не вимагає реконструкції всієї системи.