Російському блогеру і журналісту Дмитру Шипілова вдалося отримати політичний притулок в Україні. Державна міграційна служба видала йому посвідчення біженця.
"І тчк. Десятимісячна епопея нарешті закінчилася, всім спасибі, розходимося", - написав Шипілов на своїй сторінці в Facebook.
Російський журналіст-дисидент подав прохання про отримання політичного притулку в Україні ще 25 лютого 2015 року. Це трапилося на одному з прикордонних пунктів між Україною та Білоруссю, тоді опозиційний блогер отримав відмову.
Читайте також: Тисячам біженців з України загрожує депортація з Німеччини
За даними ЗМІ, Дмитро Шипілов народився в Кемерово. У 2012 році суд визнав публікації в його блозі образливими щодо місцевої влади і засудив журналіста до 11 місяців виправних робіт. Тоді Шипілов відмовився визнати провину і поїхав до Москви.
"Зроблять рабом і відправлять помирати": військовий попередив, що ТЦК "загребуть" усіх ухилянтів
Українців обкладуть додатковими податками: кому готувати гаманці
Жорсткі обмеження щодо виплат: більшості заблокують допомогу
Переобладнання газових лічильників: українців попередили про необхідність
10 вересня 2014 року його затримали в Підмосков'ї. Приблизно в цей час в "Новому Кузбасі" вийшло інтерв'ю Шипілова з організатором "Маршу за федералізацію Сибіру", художником Артемом Лоскутовим.
У зв'язку з тим, що блогер ухилився від виправних робіт, кемеровський суд змінив йому покарання на три місяці позбавлення волі. Він вийшов на свободу 29 грудня, повністю відбувши термін покарання. У лютому 2015 року Шипілов виїхав з Росії.