Вчені вважають, що перші переселенці не могли потрапити на територію Північної Америки з Євразії через Берингову протоку.
Про це повідомляє журнал Nature. Датський дослідник Еське Віллерслев у своїй роботі проаналізував залишки стародавнього пилку, тварин і їх ДНК, зібрані в осадових породах на дні дев'яти озер Північної Америки. Це допомогло дослідникам відновити стан місцевих екосистем. Результати показали, що тут людей не було.
Вчені з'ясували, що прохід між льодовиками міг з'явиться до появи перших переселенців. Але рослини закріпилися тут пізно, близько 12,6 тисяч років тому. Дрібні представники фауни з'явилися на цій території ще пізніше. Перші сліди великих тварин, на яких можна було полювати, відносяться до періоду 11,5 тисячі років тому. Ліс почав рости тут ще тисячу років тому.
На підставі дослідження вчені прийшли до висновку, що хоча прохід на схід від прибережного коридору був вільний дуже давно, але його заселили занадто пізно. Його не могли використовувати перші переселенці для міграції на південь від північноамериканських льодовиків того часу. Тут панувала мертва пустеля протягом тисяч років. На цій території була відсутня їжа і деревина для життя людей.
Автори дослідження кажуть, що перші американські переселенці йшли південніше Аляски альтернативним маршрутом. Можливо, це був "пан-американський хайвей" уздовж узбережжя Тихого океану.
Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Нагадаємо, вченим вдалося визначити ген, який відповідає за розвиток синдрому Дауна.