Поки рятувальники гасять з вертольотів пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі, прості львів'яни і чиновники інтенсивно аналізують роботу мера Львова Андрія Садового.

Адже той - незмінний мер Львова з 2006 року, тобто працює на посаді вже десять років. У своєму розпорядженні він має одну з найбільших фракцій у парламенті, а на виборах позиціонував себе як політик нової формації.

Читайте також: Портал "Знай" оголосив фотополювання на міністра в метро

Тим часом львів'яни в соціальних мережах пишуть, що за всю його каденцію в місті так нічого і не було толком зроблено. Мешканці не соромляться висловлювати своє ставлення до мера прямо на його персональній сторінці.

"Направив звернення до Президента і Прем'єр-міністра з проханням оголосити Львів, Малехів і Великі Грабовичі зоною надзвичайно екологічної катастрофи", - написав на своїй сторінці Андрій Садовий.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

"Геніально. Нічого ж не поміняється, але туристів розполохають. Хто ж поїде в зону катастрофи? Чи не простіше було протягом останніх 10 років дати інвесторам можливість нормально переробляти сміття?"- висловлює думку львів'янин Тарас Шамайда.

"Чому це влада налякає туристів сміттям і надзвичайним станом? Зовсім навпаки - у них же такого немає, буде ще одне місце, куди можна водити туристів, велодоріжку прокласти"- не згоден з Тарасом Марко Шпікула.

"У Чорнобиль же їздити цікаво. Так чому на Грибовичах не заробити?"- іронізує Володимир Цилінський.

За даними Державної служби туризму і курортів та "Ради з питань туризму і курортів", щороку Львів відвідує понад 1 млн туристів. В управлінні туризму Львівської міської ради констатують: тільки з 30 грудня по 12 січня місто прийняло понад 350 тис. гостей з України і з-за кордону. А ось прибуток від туристів за минулий рік становив трохи більше 2,5 млн гривень, тобто по 2,5 грн з одного туриста.

Ще одна нагальна проблема виникла після пожежі на звалищі сама собою: Львову тепер нікуди вивозити побутове сміття.

Читайте також: Українська військова промисловість не витримає затяжної війни

"Терміново потрібно шукати альтернативу Грибовицькому сміттєзвалищу. Проблеми сміття у Львові обернулися лихом для людей і навколишнього середовища. Потрібно щось робити, а не просто виправдовуватися перед львів'янами. Буквально пару днів - і працівники підприємства не впораються з тим сміттям, яке є у Львові. Возять сміття зі Львова в райони області. Витрачається багато часу на дорогу. Фізично встигнути забрати всі майданчики зі сміттям складно. Машини працюють в безперервному режимі. Якщо не відкриють звалище в Грибовичах, то куди вивозити сміття. А це катастрофа. Слід негайно шукати якусь альтернативу", - зазначає представник ТОВ "АВЕ Львів" Юрій Демцьо.

Чиновники вже запропонували вивозити сміття тимчасово в сусідні області, але для цього необхідний майданчик, де б перевантажували сміття для відправки, - для цього місцева влада вибрали очисні споруди.

"Район Грінченка-Мазепи - сморід неймовірний. Неможливо вийти на вулицю або відкрити вікно. Негайно прийміть заходи з очисними спорудами", - просить Марія Шинкарик.

Як зі Львова вантажівками будуть відправляти сміття в сусідні області, поки не зовсім ясно. Адже це додаткові витрати на бензин. І ще однією ключовою проблемою Львівщини стануть розбиті дороги.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, міста Броди, Мостиська, Новий Розділ, Сокаль, Миколаїв, Самбір, Дрогобич та інші вже відмовили Андрію Садовому в тому, щоб вивозити сміття на їхні звалища. Уранці 8 червня з протестами до місцевого смітника вийшли і жителі містечка Золочів: вони не хочуть приймати тонни сміття зі Львова і бояться повторення ситуації в Грибовичах.

"Шановний Андрію Івановичу! Перш ніж претендувати на проведення Євробачення у Львові і взагалі на звання культурної столиці, потрібно побудувати сміттєпереробний завод біля міста. Якщо не можете самі - не треба ставити палки в колеса людям, які можуть це зробити. Можливо, це збереже кілька життів і нашу екологію", - написав на сторінці мера Ростик Макар.