Уже кілька тижнів поспіль у Дніпровському районі Києва розкручується скандал навколо гімназії №191. Вчителі та батьки школярів заявляють, що київська влада просто хоче закрити гімназію.
У столичному мікрорайоні Березняки знаходяться поруч дві школи.
Школа №327 для 1-4 молодших класів і гімназія №191 для старших дітей 5-11 класів.
У школи № 327 в мікрорайоні репутація не погана. Гімназія №191 з поглибленим вивченням іноземних мов вже кілька років займає перше місце в Дніпровському районі в рейтингах ЗНО. Учні гімназії займають перші місця на Олімпіадах. Підготовка в школі на високому рівні для вступу до вузів.
В інтернеті багато відгуків, позитивних і не дуже, як і у будь-якої школи в Україні.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Читайте також: Українські аграрії зароблятимуть на поставках до Ірану
Зовсім недавно між школою і гімназією утворився конфлікт. Про нього в інтернеті розповіла Наталія Лютикова, представник батьківського комітету гімназії №191.
"Між навчальними закладами є домовленість про те, що діти-випускники початкової школи переходять в 5 клас гімназії без вступних тестувань.
Батьки віддають дітей до школи з перспективою подальшого навчання в престижній гімназії. А діти з інших шкіл потрапляють в гімназію після суворого відбору через тестування з предметів", - повідомила Лютикова.
Наталя Стасюк директор 327-ї школи, колись працювала заступником директора в 191-й гімназії і була призначена директором школи №327 після реорганізації навчальних закладів. У 2016 році Стасюк, вирішила набрати в перший клас більше учнів, не дивлячись на те, що в школі і так 100% -а завантаженість. Директор запропонувала частину учнів розмістити в гімназії.
З кожним роком, кількість бажаючих потрапити в обидва заклади перевищує реальну можливість фізично розмістити учнів, тому вирішили проводити тестування і відбирати таким чином дітей за рівнем підготовки.
Після пропозиції Наталії Стасюк, директор гімназії Ніна Дроздович, заявила представникам батьківського комітету, що на неї чинився тиск з боку керівника управління освіти Дніпровського району Наталії Иваніної, і через це вона була змушена погодитися, хоча насправді не в захваті від цього.
З цього приводу, вже двічі проводилися батьківські збори в гімназії №191, де спільними зусиллями намагалися розібратися що ж відбувається насправді. І чому саме начальник управління освіти району так наполегливо бере участь в цьому питанні.
Наталія Іваніна під час обговорення даної ситуації з батьками заявила, що в гімназії є місце для розміщення дітей з іншої школи і запропонувала звільнити для цього музей гімназії, який знаходитися там вже майже 50 років.
Згідно атестації, яка проводилася в 2014 році, гімназія має завантаженість 100%. На сьогоднішній день, кількість дітей збільшилася. За даними розміщеним на сайті Київської міськради, завантаженість гімназії становить 211,7%. У роздягальні не вистачає місця, а спортивні заняття проходять з об'єднанням по 2 класу.
Через збільшення учнів, адміністрацією гімназії вже прийняті рішення частково використовувати приміщення бібліотеки і музею під навчальні кабінети.
Всі ці факти відомі начальнику управління освіти Дніпровського району. Представники батьківських комітетів впевнені, що Іваніна лукавить, кажучи про те, що потрібен тільки один кабінет. У 327 школі мають мовну спеціалізацію і дітей можна розділяти на 3 групи, тобто мінімум потрібні 3 кабінети - яких немає.
Батьків плюс до всього насторожує той факт, що Іваніна пропонує дітям користування туалетом, бігаючи з однієї школи в іншу, протягом всього навчального року.
Так само не зовсім ясно, як же буде організовано харчування, уроки фізичного виховання для зовсім маленьких дітей.
"В країні війна, район страждає від перенаселення, забудовники все забудували, а шкіл не передбачили. Ми повинні самі вирішувати проблеми. І ми пропонуємо єдиний вихід з ситуації, що склалася. Тому потрібно щось вирішувати з дітьми, адже їх більше нікуди прилаштувати", - сказала на зборах Наталя Іваніна.
За статистичними даними, ситуація по Києву дійсно складна, саме в Дніпровському районі. А ось в Березняках є кілька навчальних закладів, які не мають навіть 70% завантаженості учнями, про що не може бути не відомо керівнику в галузі освіти. Так само в мікрорайоні є будівлі колишніх дитячих садків, в яких чомусь розміщені - офіс авіакомпанії, бюро перекладів та міграційна служба.
Найцікавіше, що на одне з таких зібрань, прийшла представник батьківської ради Дніпровського району Оксана Мерінова. Мерінова, почала активно підтримувати лінію керівника управління освіти. Вона з роздратуванням засудила будь-які спроби батьків гімназії отримати чіткі і зрозумілі пояснення від керівництва.
"Все це не спроста. Стасюк давно мріє створити велику, елітну школу для молодших класів, з попереднім центром раннього розвитку. Для цього, їй потрібна підтримка впливової людини, компетентній в цих питаннях для створення такої школи на базі сусідньої гімназії. Своїми діями, вони просто доведуть директора гімназії до такого стану, щоб фізично вона не могла виконувати свої обов'язки, потім піде заміщення з посади, реорганізація і справа зроблена.
Читайте також: Одіозний дитячий омбудсмен РФ Павло Астахов подав у відставку
Швидше за все учнів гімназії №191 розподілять по школах району і звільнять дане приміщення. А Мерінова з'явилася на збори не просто так. Вона представник батьківського комітету "Домінанти" - це школа на другому місці по нашому району. Ми просто впевнені, що вони втрьох змовилися. Всі знають, що вони подруги", - розповіла одна з мам.
Найцікавіше, що в 2010 році, приміщення 204 школи відійшло для школи "Домінанта". Там усе було точно за аналогічним сценарієм. Це схоже на звичайне рейдерство.