Потенційну екологічну небезпеку для Києва знайшли за одним зі столичних зборів. Там знаходиться сховище ядерних відходів, які побудували ще півстоліття тому. Щоб вивезти всі накопичені там радіоактивні матеріали знадобиться не менше 10 років і сотні мільйонів гривень.

На підприємстві, що входить до складу корпорації "Радон", раніше утилізували радіоактивні матеріали з найближчих областей. В останні роки небезпечні відходи тут тільки зберігають. Столичні активісти стверджують - мають інформацію, що "Радон" - в аварійному стані. І це щоденна небезпека для киян, пише "Сегодня".

"У нас є інформація про те, що у них недостатнє фінансування для того, щоб утилізувати ці відходи і що там були аварії. І взагалі ми вважаємо, що подібні підприємства знаходитися в центрі Києва, на території Києва не повинні", - сказала активіст громадської організації "Рідні Нивки" Ірина Мороз.

20 років тому тут вже стався витік радіоактивних відходів в грунт. Зараз керівництво підприємства запевняє: сьогодні небезпеки немає. "Є аварійні сховища. Саме сховище виявилося не таким надійним, тому що там десь протікало. Але зараз, наскільки можна було ситуацію виправити - її виправили. Наступний крок - це вивантажити звідси все, помістити в безпечні контейнери і перепоховати на комплексі "Вектор", - зазначив директор Державного спеціалізованого підприємства "Київський державний міжобласний спеціальний комбінат" Михайло Ходоровський.

Читайте також: У нас штучно занизили тарифи на вивіз сміття – експерт

Популярні новини зараз

Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку"

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Показати ще

Щоб вивезти всі відходи з Києва - немає грошей, кажуть у міській адміністрації. Фінансування ледь вистачає на поточне обслуговування ядерних сховищ. "Є проект, який розроблений, що приблизно в термін 10 років ці речовини, які знаходяться в цих сховищах, вивезуть, їх вивезуть в сховище, яке знаходиться в Чорнобильській зоні. Є проблеми з фінансуванням цих проектів. Тому постараємося зі свого боку підключитися", - обіцяє голова екологічної комісії в Києві Костянтин Яловий.

Кошти на звільнення столиці від радіоактивної небезпеки шукатимуть в держбюджеті і міжнародних фондах. Але поки підраховують, у скільки це обійдеться.