Українці масово скуповують вітаміни, оксолінову мазь та маски у аптеках. Школи у деяких областях вже закрили на карантин, погода сприяє ризику захворіти. Що насправді робити, щоб не захворіти, та які найпоширеніші міфи про грип.
Насправді, від хвороби не захищають маски, йому не страшні антибіотики і його ні в якому разі не можна "переносити на ногах". Отже, кілька хибних думок про грип пише newsonline24.
Міф 1
Маска рятує від зараження
Вдягати на обличчя маску здоровій людині проти грипу - недієво. Вірус - мікроскопічний, він спокійно проникне крізь волокна тканини. Її мають вдягати ті, хто вже хворіє, щоб маска затримувала краплі слизу, що містять вірус та розповсюджуються при кашлі та чханні.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Міф 2
Існують ліки, які попереджають захворювання
Жодні ліки та вітаміни, в тому числі противірусні препарати - не рятують від захворювання, можуть лише полегшити симптоми або покращити імунітет. Якщо немає відповідних антитіл у вашому організмі проти конкретного вірусу, то хвороба - неминуча. Антитіла врятують у випадку, якщо людина вже перенсла грип, спричинений саме цим вірусом.
Руйнувати вірус безпосередньо здатні "Реленза" та "Таміфлю". Вони у аптеках коштують від 700 до 1400 гривень, проте ніде у Європі їх не відпускають без рецепта. Їх не можна призначати собі самому, оскільки препарати мають серйозні шкідливі наслідки для організму та побічну дію.
Міф 3
Грип лікують антибіотики
Віруси не є чутливими до антибіотиків, вони впливають на бактеріальні інфекції, а грип до них не належить. Прийом антибіотиків може навіть спричинити ускладнення, якщо їх приймати під час цього захворювання.
Міф 4
Грип можна перенести непомітно - "на ногах"
Люди, які вважають, що наївшись лимонів-цибулі та пірнувши в ополонку на Водохреще, убезпечили себе від грипу - дуже ризикують власним здоров'ям. Якщо хворий на грип або ГРВІ йде на роботу, організм направляє всі свої ресурси на рух та розумову діяльність, хвороба прогресує та має ускладнення.
Читайте також: Лікарі просять не лікувати грип алкоголем
Одне із найнебезпечніших - пневмонія (запальні процеси у легенях), від неї померло найбільше "грипучих" в Україні цього року. Принаймні 3-4 дні хворий на грип має провести у спокої - вдома, щоб організм мобілізував свої сили.
Міф 5
Прості та дешеві заходи - не врятують
Насправді, елементарні речі можуть врятувати вам життя. Під час звичайного провітрювання гине 50% вірусів, вологе прибирання також є дієвим засобом проти грипу. Потиснувши комусь руку, або взявшись за ручку дверей - помийте руки із милом, ретельно та уважно.
Джерело захворювання завжди - інша людина. Тому обмежте контакти - не сходіть зайвий раз у кіно, відкладіть відвідування школи, садка, пройдіться пішки замість громадського транспорту - все це рятує від зараження. Шанси підхопити грип, гуляючи на морозному повітрі - нульові.