Вуглець в біосфері Землі міг з'явитися в результаті її зіткнення з ембріональною планетою, схожою на Меркурій. Про це свідчать результати дослідження, проведеного петрологами з Університету Райса.
Земля утворилася близько 4,5 мільярда років тому. Відповідно до сучасних уявлень, перша атмосфера планети сформувалася за рахунок вулканічної дегазації і не містила кисню. Друга - завдяки дегазації летючих речовин (вуглець, водень, сірка, азот) з надр або бомбардуванню астероїдами і кометами, третя - бактеріям. Але питання виникнення другої атмосфери і придатних для життя умов залишається відкритим, пише naked-science.
Зокрема, незрозумілий механізм походження вуглецю. Теоретично, через високу температуру на поверхні він повинен був випаруватися в перші дні або виявитися замкненим в ядрі планети. Теорія про те, що летючі речовини з'явилися в біосфері через зіткнення з кометами і астероїдами після формування ядра, також є спірною. Так, вченим невідомі метеорити, концентрація летючих речовин в яких ідентична складу мантії Землі.
У новій роботі автори моделювали умови високого тиску і температури, які характерні для мантії планет земної групи. Метою вчених було проаналізувати, як ті чи інші речовини сприяють вивільненню вуглецю з залізно-нікелевого ядра Землі в мантію. Результати показали, що таке можливо, якщо сплав ядра багатий кремнієм або сіркою. Передбачається, що сіркою багате ядро Марса, тоді як кремнієм - Меркурія.
"За одним із сценаріїв, який пояснює нинішнє співвідношення вуглецю-сірки в мантії і велику кількість вуглецю в біосфері, ембріональна планета, подібна до Меркурія, зіткнулася з Землею і була нею поглинена. У зв'язку з великим розміром, ядро цієї планети, багате вуглецем, могло попрямувати до ядра Землі і змішатися з ним ", - повідомив співавтор дослідження Раждіп Дасгупта. Він додав, що це могло статися близько 4,4 мільярда років тому.