Кияни платять по комунальним тарифам, які фактично взяті з повітря. В Академії наук назвали закладені у тарифи ЖКГ норми завищеними в рази Насправді вартість послуг не відповідає якості їх надання і не має під собою законодавчої і фінансової основи, інформує "Антикор".
Про це йдеться в експертному висновку Національної академії наук України на законопроект "Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання та транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги", зареєстрований у Верховній Раді України.
Читайте також: Українцям задурюють голови судовими позовами проти високих тарифів
"Об'єктивні структурні зміни у генерації, розподілі та споживанні енергоресурсів, а відтак і зміна режимів у попиті та пропозиції у супроводі неадекватної політики регулювання та реформування сфери ЖКГ призвели до втрати минулих резервів (системних ефектів) в енергопостачанні не лише у секторі ЖКГ, а і всієї економіки держави. Фактично розбалансована, фізично зношена система наразі не має механізмів модернізації та оптимізації", - сказано у висновку НАН України.
Методологія розрахунків та практика нарахувань за нормами та тарифами на споживання енергетичних ресурсів і послуг для об'єктів невиробничої сфери, а також система обліку та звітності споживання та оплати ресурсів і послуг, не відповідає достовірній ситуації з об'ємами споживання та оплати.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Інститут технічної теплофізики НАН України зробив висновки,що норми споживання гарячої води завищені приблизно в 1,5 разу проти фактичного споживання. В Україні оплата за спожиті енергоресурси та послуги перевищує вартість поставлених енергоресурсів і послуг більш ніж у 1,8 разу. В окремих регіонах кратність дисбалансів є ще більшою.
Так, вимірювання обсягів споживання (природного газу, холодного і гарячого водопостачання, електричної та теплової енергій) проводиться на недосконалих приладах обліку, здебільшого не захищених від несанкціонованого втручання.