Вчені розкрили секрет самої смертоносної бактерії під назвою Burkholderia pseudomallei. Вона є збудником "в'єтнамської лихоманки" і може вбити людину лише за 24 години.

Про це повідомляє Naked-science. Досліднику з австралійського Університету Гріффіта Джеймсу Сент-Джону) і його колегам вдалося з'ясувати, як бактерія потрапляє в мозок і вбиває людину вже через добу після зараження.

Мікроорганізм потрапляє в організм людини за допомогою нюхових нервів в носовій порожнині. За ним бактерія спрямовується в мозок і безперешкодно проникає через гематоенцефалічний бар'єр - фізіологічний бар'єром між кровоносної та центральною нервовою системою.

Вже по спинному мозку бактерія проникає в весь організм. Такий метод проникнення і розповсюдження пояснює її здатність здатна вбити його за такий короткий термін. Вчені вважають, що дослідження допоможуть знайти метод боротьби з бактерією.

Найбільше від захворювання страждає населення Південної і Південно-Східної Азії. "В'єтнамська лихоманка" щорічно забирає життя 90 тисяч осіб. Більше людей в цьому регіоні вбиває тільки ВІЛ і туберкульоз вбивають більше населення.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 31 грудня: боротьба Овнів, іспити Дів та чутливість Риб

Проблема дуже серйозна: письменниця звернулася до батьків російськомовних дітей

Штормити буде не по-дитячому: українців у січні накриє серія магнітних бур - дати

Більше не безкоштовно: ПриватБанк почне брати гроші з 1 січня

Показати ще