Плаский графен має товщину всього один атом. До того ж він дуже погано вловлює випромінювання. Але вчені з британського Університету Суррея сконструювали нестандартну структуру з графена. Такий матеріал, за їхніми словами, в перерахунку на вагу поглинає сонячне світло ефективніше, за будь-який інший.
Надихнула вчених на розробку природа, а точніше, нічні метелики. Їх очі здатні вловлювати навіть найслабше світло в нічному лісі або печері. Один з авторів роботи Раві Сільва розповів, що в очах метеликів розташовані мікроскопічні структури, які відображають і направляють світло в самий центр. Це, за його словами, дає їм велику перевагу, оскільки ніяке випромінювання назад не відбивається. В результаті метелики не помітні для хижаків.
Читайте також: Світлодіодний світильник працює від свічки (відео)
Аналогічні структури вченим вдалося створити з графена. Вони "виростили" їх на гравірованої металевій підкладці. Ці структури ефективно вловлюють практично кожен фотон падаючого випромінювання і поглинають більше 95% випромінювання в діапазоні від інфрачервоного до ультрафіолетового. Звичайний графен, для порівняння, поглинає не більш 2-3%.
Автори роботи вважають, що такі маніпуляції з матеріалом дозволять більш ефективно використовувати сонячні батареї. Їх можна буде використовувати практично повсюдно і виробляти достатньо енергії зі звичайного освітлення навіть там, де до сих пір його було явно недостатньо. Навіть в будинках і на вікнах - і навіть у сутінках.