Вчені з Альбертського університету розробили система доставки кисню на основі сонячної енергетики. Це дозволить зменшити смертність дітей від пневмонії в Уганді.

Автор пристрою доктор Майкл Хоукс розповів, що приводом для створення системи стала відсутність надійних джерел кисню в африканських клініках. Пацієнтам, які хворіють на пневмонію, поставляли додатковий кисень в балонах або за допомогою концентраторів. Для їх роботи потрібен постійне джерело електрики.

Нова розробка вийшла дуже доступною. Але вся неефективність зводилася до нуля в умовах регулярних перебоїв в електропостачанні.

Система складається з концентратора, який виділяє кисень з повітря. Він живиться від сонячних батарей. Акумулятори розміщують на даху будівлі і підживлюють пристрій в нічний час. Профінансували пілотний варіант проекту за підтримки уряду Канади.

Перші випробування системи провели на групі з 28 дітей у містах Камбуга і Джинджа. Пристрій повністю забезпечило пацієнтам цілодобову поставку кисню. Результати випробувань підтвердили надійність концентраторів на сонячних батареях. За ефективністю вони не поступалися кисневим балонів.

Популярні новини зараз

Боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити

Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків

Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати

Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди

Показати ще

Новою системою вже оснастили дві лікарні Уганди. Планується встановити її у всіх 80 клініках країни.