Вчені з Альбертського університету розробили система доставки кисню на основі сонячної енергетики. Це дозволить зменшити смертність дітей від пневмонії в Уганді.

Автор пристрою доктор Майкл Хоукс розповів, що приводом для створення системи стала відсутність надійних джерел кисню в африканських клініках. Пацієнтам, які хворіють на пневмонію, поставляли додатковий кисень в балонах або за допомогою концентраторів. Для їх роботи потрібен постійне джерело електрики.

Нова розробка вийшла дуже доступною. Але вся неефективність зводилася до нуля в умовах регулярних перебоїв в електропостачанні.

Система складається з концентратора, який виділяє кисень з повітря. Він живиться від сонячних батарей. Акумулятори розміщують на даху будівлі і підживлюють пристрій в нічний час. Профінансували пілотний варіант проекту за підтримки уряду Канади.

Перші випробування системи провели на групі з 28 дітей у містах Камбуга і Джинджа. Пристрій повністю забезпечило пацієнтам цілодобову поставку кисню. Результати випробувань підтвердили надійність концентраторів на сонячних батареях. За ефективністю вони не поступалися кисневим балонів.

Популярні новини зараз

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Новою системою вже оснастили дві лікарні Уганди. Планується встановити її у всіх 80 клініках країни.