Вчені з Каліфорнійського політехнічного університету знайшли в муміях часів імперії Інків бактерії, які виявилися стійкими до більшості сучасних антибіотиків. Про це повідомляє "Медпортал".

Група науковців на чолі з Ташею Сантьяго-Родрігес (Tasha Santiago-Rodriguez) провели дослідження шести мумій з Італії, які датовані 15-18 сторіччям та трьох муміфікованих тіл з імперії Інків, яких відносять до 10-14 сторіччя. Під час аналізу ДНК з кишечників мумій вчені побачили, що більшість бактерій, які знаходилися там виявилися стійкими до антибіотиків, серед яких пеніцилін, ванкоміцин та тетрациклін.

Стійкі гени існували задовго до появи самих препаратів, говорять науковці. Антибіотики почали широко використовувати в науці та медицині після 1928 року, коли Олександр Флемінг відкрив пеніцилін.

Сьогодні існують навіть такі гени, які виявилися стійкими до найсильнішого антибіотику наших днів – колістину. Вчені вже знайшли два гени, завдяки яким бактерії не піддаються жодним антибіотикам, надалі їх кількість може збільшитися.