Церемонія вручення Шнобелівської премії відбулася в Гарвардському університеті (Кембридж, штат Масачусетс).

Як пишуть російські ЗМІ, Шнобелівською премією з розмноження відзначили біолога Ахмеда Шафіка. Він з'ясував, що труси з поліестеру є хорошим контрацептивом.

Команда дослідників з Угорщини, Іспанії, Швеції та Швейцарії отримала нагороду в області фізики, бо довела, що ґедзі не сідають на білих коней через особливості будови їх очей. Іншим дослідженням, яке підкорило комітет, стало пояснення, що темні надгробки виглядають для бабок як водна поверхня, в результаті чого комахи часто на них сідають.

Лауреатом Шнобелівської премії з хімії став концерн Volkswagen. Йому присудили премію за аферу з пристроями контролю за вихлопними газами. Як відомо, автомобілі цього виробника були забезпечені системою, що дурила експертів. Вона змушувала їх думати, що машина викидає кількість окису азоту відповідно нормі.

Читайте також: Україна визначилася з фільмом на премію "Оскар" (відео)

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Німці також стали шнобелівськими лауреатами з медицини. Вони зуміли довести, що можна полегшити свербіж на одній стороні тіла, якщо дивитися в дзеркало і чесати протилежну сторону.

Преміями в галузі психології журі відзначило міжнародну групу вчених, які з'ясували, що найкраще брешуть молоді люди і підлітки. Також не могли не нагородити психологів, котрі довели, що любителі глибокодумних фраз в інтернеті мають низький рівень інтелекту та частіше вірять в паранормальні явища і теорії змови.

В області біології лауреатами премії стали Чарльз Фостер, котрий намагався вжитися в роль борсука, видри, лисиці й оленя, та Томас Туейтес. Він заради експерименту три дні прожив серед кіз, імітуючи їх поведінку і звички.

Шнобелівська премія вручається щорічно з 1991 року за кумедні наукові досягнення. Вона є жартівливим аналогом Нобелівської премії.

Як писав "Знай.ua", українського письменника Юрія Андруховича нагородили медаллю Гете.