Революційну інновацію – пристрій, що дозволить управляти курсором комп'ютера за допомогою язика – представила 17-річна Емма Могус з міста Оквілл (Канада).
Дівчина придумала, як використовувати язик людини замість мишки, пише Joinfo.ua з посиланням на зарубіжні ЗМІ.
Свій винахід винахідниця продемонструвала на Міжнародному науково-технічному ярмарку Intel. У ньому, крім Емми, взяли участь ще понад 1750 студентів і школярів з 75 країн світу.
Дівчина виготовила прототип своєї розробки з простих елементів. Основною частиною пристрою є капа, схожа на ті, що використовують футболісти та інші спортсмени. Емма просвердлила в ній п'ять отворів (два ліворуч, два праворуч і один у передній частині), до кожного з яких легко можна дотягнутися язиком. В кожному отворі Емма закріпила чутливий до тиску перемикач. Чотири перемикача відповідають кнопкам "вгору", "вниз", "вліво", "вправо" на клавіатурі комп'ютера. П'ятий перемикач пов'язаний з функцією, аналогічною клацанню мишею. Всі деталі пристрою разом коштують менше 10 доларів.
Сигнал на комп'ютер пристрій передає через кабель. Проте школярка каже, що продумає варіант передачі сигналів бездротовим способом.
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Читайте також: Безглуздий винахід за $700: Wi-Fi роутер з соковижималкою
Добровольці-інваліди, які брали участь у випробуваннях пристрою, всього за два заняття змогли подвоїти звичну для них швидкість набору тексту.
Дівчина, котра навчається у 12 класі школи, впевнена, що її винахід стане у нагоді не тільки людям з травмами спинного мозку, але й тим, хто страждає розсіяним склерозом та іншими захворюваннями, що викликають параліч кінцівок.
Якщо прототип буде доопрацьований і вийде у масове виробництво, попит на нього обіцяє бути чималим. За даними Університету штату Алабама, нині понад 250 тисяч американців мають серйозні пошкодження спинного мозку. У приблизно 118 тисяч з них паралізовані руки і ноги. Використання комп'ютера для цих людей є великою проблемою.