Громадяни окупованих територій, що свого часу підтримали так звані "ДНР" і "ЛНР", зараз масово тікають на контрольовані Україною території. Ті, хто вчора закликав Путіна ввести війська, сьогодні їдуть за "хунтовськими" зарплатами, пенсіями, соціальними пільгами й банківськими рахунками. Нардеп Дмитро Тимчук стверджує, що серед мирних громадян в Україну також біжать і бойовики.
Прикордонники й Служба безпеки України затримали на митному посту "Гоптівка" в Харківській обл. чиновницю "ЛНР", яка хотіла оформити статус "Ветеран праці", а також поповнити рахунки, відкриті в банках на території, підконтрольній Україні.
Читайте також: Обама допоможе українцям почати бізнес у США
В СБУ зазначають, що з кінця 2014 року прихильниця терористів обіймала посаду заступника начальника управління освіти самопроголошеної так званої "Краснолуцької адміністрації ЛНР". Зловмисниці повідомлено про підозру за участь в діяльності терористичної організації. Зараз екс-чиновниця знаходиться під вартою.
У соціальних мережах активісти також знайшли студента київського економіко-правового технікуму при МАУП Максима Міхєєва. Два роки тому хлопець перебрався з Донецька до Києва, де його прийняли радо. Поступив на навчання. Та ось канікули він проводить у Донецьку. Все б нічого, але Максим, не соромлячись, носить футболку з символікою "ДНР", фотографується з бойовиками, і називає їх героями в соціальних мережах.
Українцям загрожує блокування карток: стосується кожного другого - ПриватБанк зробив попередження
Куб води став золотим: українцям впаяли тарифи понад 100 гривень
Українцям, які справно платять за ЖКП, отримують платіжки з боргами: чия це проблема
Не більше 10 340 грн: у листопаді пенсіонери почали отримувати перші "оновлені" виплати
Днями в Фейсбуці з'явилося відео, на якому мешканка Донецька Раїса Мізевіч разом зі своїм чоловіком била українських бійців, що їх бойовики водили Донецьком, а також проклинала Україну. Мізевіч працює в психіатричній лікарні №2 в Донецьку, а нині вона приїжджає до батька в місто Тернівка, на Дніпропетровщину. Там вона оформила пенсію, як біженець. Хоча жінка проживає в Донецьку, це не заважає їй числитися біженцем у Тернівці й отримувати виплати.
Терористи, які розпалювали соціальний конфлікт на Донбасі й сіяли ненависть до України, обіцяли на мітингах, що після їх приходу до влади пенсії та соціальна допомога значно підвищаться, як мінімум, до рівня російських. Потім "громадськість Донбасу" заявила, що соціальні зобов'язання в самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" повинна виконувати саме Україна.
Такі випадки зараз не рідкість. Разом зі звичайними цивільними, на територію України також їдуть бойовики.
"У Артемівськ і Дзержинськ на територію, яка знаходиться під контролем сил АТО відзначається масове "повернення" під виглядом мирних громадян бойовиків, що воювали в "арміях ДНР і ЛНР", - повідомив на своїй сторінці в Facebook координатор групи "Інформаційне опір", нардеп Дмитро Тимчук.
Хоча ЗМІ "ЛДНР" продовжують писати історії про те, як все погано в Україні, але все ж тут справно платять зарплату й пенсію, можна оформити пільги, субсидії, дипломи українських ВНЗ визнають.
Спроби дати хабара прикордонникам фіксуються зі збільшенням пасажиропотоку в пункті пропуску "Станиця Луганська". Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.
"26 серпня на КПВВ "Станиця Луганська", "Зайцеве" і "Новотроїцьке" спостерігалося збільшення осіб і транспортних засобів в порівнянні з попередньою добою. Загалом контрольні пункти перетнуло 30300 чоловік і 4,8 тис. транспортних засобів. Зокрема, контрольний пункт пропуску "Станиця Луганська" перетнули 5700 чоловік. 24 серпня, пунктом пропуску в Станиці скористалися 3805 осіб", - повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.
У Держприкордонслужбі констатують - зі збільшенням пасажиропотоку через лінію розмежування, все більше громадян намагаються запропонувати хабара прикордонникам.
Усе частіше ті, хто оформляє довідки та інші документи, не мають наміру переїжджати в Україну. Вони залишаються жити в "республіках". Деякі громадяни відверто цікавляться, чи можливо оформити статус біженця й жити на окупованій території. Багато мотивують свої дії тим, що тут платять, а там у них житло, діти, батьки, господарство.
Є підозра, що тут може бути задіяний інший механізм. Наприклад, людина з ДНР або ЛНР оформляє матеріальну допомогу, а картка на її отримання залишається в оформлювача. Він за кілька сотень на місяць, де треба, прикриває одержувача, мовляв, той живе постійно на українській території.
Люди приїжджають в Україну з, так званих, "республік" відверто озлоблені й у всіх бідах звинувачують Україну. Частина "переселенців" щиро не розуміють, чому Київ відмовляється фінансувати непідконтрольні території та чому вони голодують. Вони не бачать нічого поганого в тому, щоб жити там, а тут отримувати допомогу.
Читайте також: Місцеві жителі пригрозили спалити поселення циган на Одещині
На тлі боротьби з корупцією в Україні, процвітає корупція в сфері оформлення пенсій та інших соціальних виплат жителям окупованих районів Донбасу та учасникам терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР". Мінусами системи користуються не тільки сепаратисти, а й пенсіонери, які просто не можуть виїхати з окупованої території.
"Я поїхав із Донецька, як тільки почалися військові дії. У мене була на той час вагітна дружина. Їхали в нікуди. Родичі, які пішли воювати за ДНР, продовжують отримувати пенсію, соціальну допомогу в Україні, діти сепаратистів, які взяли в руки зброю, навчаються на бюджеті в українських інститутах. Хто не хоче Україну, їх хоч м'ясом годуй кожен день, все одно вони не будуть хотіти. Я не підтримував тієї політики і зрозумів, що життя там не буде", - розповідає переселенець із Донецька Валентин.