В Одесі заснували літературну премію імені Ісаака Бабеля. ЇЇ засновники - Одеська облдержадміністрація на чолі з Михайлом Саакашвілі, і Всесвітній клуб одеситів, президент якого - Михайло Жванецький.

На сайті премії говориться, що премія передбачає просвітницькі та освітні аспекти. Вона спрямована на створення нового культурного контексту в житті міста. Премія повинна стати "інноваційної творчої майданчиком і претендувати на формування естетичних і художніх смаків сучасного суспільства".

Читайте також: Саакашвілі заступився за винороба з Шабо

Премію будуть присуджувати щорічно. Її співзасновниками виступають Одеський літературний музей, літературний журнал "Веселка", літературний альманах "Дерибасівська-Рішельєвська", Одеська національна наукова бібліотека і дочка письменника Лідія Бабель.

Перше нагородження відбудеться 13 липня. 22 січня віце-президент Всесвітнього клубу одеситів і редактор журналу "Фонтан" Валерій Хаїт розповідав, що премію можна буде отримати за кращу розповідь або новелу російською мовою.

Популярні новини зараз

Лукашенко віддав наказ створити оперативне командування збройних сил білорусі на українському напрямку

Російські окупанти почали розмінувати Маріупольський порт заради 170 мільйонів: вкрадуть металобрухт і зерно

Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..."

Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"

Показати ще

"Українській мові потрібно допомагати, не перешкоджаючи при цьому російській. Така моя позиція. Бабель писав російською мовою, це Одеса, ми прагнемо в Європу, до цивілізації. Не можна позбавляти місто, як і людини, його біографії", - говорив він.