Китайська компанія Dexta Robotics представила рукавичку Dexmo - працюючий прототип з гаптичною (хапальною – ред.) віддачею для взаємодії з об'єктами віртуальної реальності.

Одна з основних проблем інтерфейсів у віртуальній реальності полягає саме у відсутності тактильних способів взаємодії з навколишнім світом у віртуалі і об'єктами в ньому. При цьому традиційні пристрої введення, такі як миша, клавіатура, джойстик та ігрові контролери погано пристосовані для безпосередньої взаємодії з VR-об'єктами.

Деякі компанії, що займаються розробками в сфері віртуальної реальності ігнорують цей недолік і пропонують використовувати звичайний контролер від ігрової приставки, а деякі, навпаки, спеціально для VR-окулярів проектують контролери, які дозволяють відстежувати положення рук користувача в просторі . Проте, навіть спеціалізовані контролери не вирішують проблеми неприродності взаємодії з віртуальною реальністю.

Розробники з Dexta Robotics вважають, що проблему зможе вирішити рукавичка з гаптичною віддачею, яка дозволить користувачеві в буквальному сенсі доторкнутися до об'єктів віртуальної реальності.

Створена ними рукавичка Dexmo може використовуватися в поєднанні з будь-якими окулярами віртуальної або доповненої реальності, а також з традиційними моніторами. Пристрій відстежує рухи руки і окремих пальців, та дозволяє не лише "переносити" руку у віртуальну реальність, але і відчувати різні віртуальні об'єкти. При цьому Dexmo може імітувати предмети з різними характеристиками - наприклад, твердий неподатливий камінь або гумовий пружний м'ячик, повідомляє Engadget.

Популярні новини зараз

В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Показати ще

За словами розробників, такий пристрій може стати в нагоді в медицині, в комп'ютерних іграх, для навчання із застосуванням технологій віртуальної і доповненої реальності, а також в більш специфічних областях - наприклад, при знешкодженні бомб за допомогою телекерованих роботів. На даний момент фахівці Dexta Robotics виготовили кілька працюючих прототипів і мають намір знайти інші компанії, зацікавлені в застосуванні їх рукавички-контролера. Про можливі терміни серійного виробництва або ціну пристрою нічого не повідомляється.