Літій-іонні акумулятори широко поширені в сучасній електроніці, а також в різних мобільних гаджетах. Навіть електромобілі використовують їх як джерела живлення, але у великих кількостях. Але жоден акумулятор не застрахований від раптової відмови або поступового виходу з ладу. Він постійно втрачає частину ємність при зберіганні. Сінгапурські вчені на чолі з професором Рашидом Язамі розробили крихітний чіп, який буде в реальному часі стежити за "здоров'ям" акумулятора і повідомляти результати користувачеві.

На сьогодні батареї оснащують чіпом, який відслідковує напругу, температуру і рівень заряду. Якщо ж акумулятор перегрівається, то система попередить користувача про це. Але все ж ці моделі чіпів не спроможна передбачити вихід акумулятора з ладу.

"Зламані літій-іонні акумулятори представляють серйозну небезпеку для електричних транспортних засобів і навіть деяких моделей сучасних літальних апаратів, які містять величезні комплекти подібних елементів живлення", - розповів професор.

Читайте також: Вчені винайшли розчинні "імпланти"

Один несправний акумулятор, за його словами, може спровокувати пожежу і загоряння сусідніх батарей. Всі разом може стати причиною вибуху. Чіп з високою точністю моніторить зміни елемента живлення. Він попередить власника гаджета чи електромобіля, що акумулятор скоро вийде з ладу.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Чіп універсальний і його можна було інтегрувати практично в будь-яку батарею. Його розробляли більш п'ять років. Зараз він перейшла у фазу комерційного випуску.