Робот допоможе діагностувати депресію і посттравматичний синдром у людини. Його розробили дослідники університету Південної Каліфорнії. Він визначає проблему за кількістю голосних звуків у мові людини.
Про це повідомляє Мotherboard. Робот отримав назву SimSensei. Творці взяли за основу дослідження. воно доводить, що психічні розлади впливають на мову. У пацієнтів із депресією спостерігається мовна монотонність. Вони починають менше жестикулювати і робити більше пауз між словами.
Принцип роботи бота базується на бесіді з пацієнтом. Після неї програма залишає в мові тільки голосні звуки і аналізує їх частоту. Далі починається класифікація інформації, згідно з алгоритмом.
В результаті виходить модель мови пацієнта з депресією і її порівнюють з графіком "нормальної" мови. Різниця між ними невелика, але SimSensei досить і цієї інформації для правильного діагностування.
Нагадаємо, американська компанія Leka створила інтерактивного робота. Він допоможе розвивати емоційні і пізнавальні навички дітей з аутизмом.