Вчені випустили у відкрите море робота-змію, що повинен обстежувати дно, а також слідкувати за справністю підводних трубопроводів.

"Робота Eelume створили інженери норвежської робототехнічної компанії Eelume AS", - повідомляє сайт dailytechinfo.

У минулому році винахід пройшов тестування у глибоких басейнах, де продемонстрував свою маневренність та ефективність для досліджень водойм.

Зовнішній вигляд Eelume подібний до субмарини, що складається з декількох рухомих частин.

У рух робот приводиться за допомогою невеликих двигунів з лопатями, що дозволяють пристрою змінювати сво плавучість від активного руху до нейтрального стану.

Популярні новини зараз

Нова система навчання: учням додали ще один рік у школі

Пенсіонери втратять "вікові" надбавки: кому скасують бонус у 2026 році

ПФУ спише частину коштів: у пенсіонерів заберуть 30% виплати

У 2026 році залишитесь без квартири: чиє право власності оскаржать

Показати ще

Прибор має ліхтарі, що освічують глибини та камеру, що передає зображення на станції.

Також робот-змія може заряджатись з підводних "док-станцій", що планується встановити на морському дні та вздовж нафтових трубопроводів.

На відео зафіксовано процес спуску Eelume у відкрите море в районі випробувального центру PREZIOSO Linjebygg Subsea Test Center, Норвегія.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", інженери створили пляжне авто з функцією переробки скла.

Відео спуску Eelume у відкрите море