Українську медицину найближчим часом очікують суттєві зміни – замість звичних лікарень, які були прив'язані до районних центрів, з'являться профільні госпітальні округи.

Про це повідомляє "Сегодня".

У Міністерстві охорони здоров'я планують створити кілька таких профільних лікарень, які надаватимуть екстрену допомогу пацієнтам – у кожному окрузі їх буде від трьох до п'яти. Всі інші медичні установи відомство перепрофілює.

Читайте також: Влада не хоче вводити страхову медицину

Такі нововведення пояснюють тим, що часто дорога до лікарні забирає багато часу, а діяти треба швидко. Тому всі заклади будуть розташовані на відстані, яку можна подолати менше ніж за годину.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Тестувати реформу розпочнуть на Вінниччині. Місцеві мешканці скаржаться, що це може обернутися масовим закриттям установ, адже, як саме працюватимуть округи – їм невідомо.

Представники міністерства заспокоюють: кожен район матиме одну лікарню широкого профілю та кілька – вузької спеціалізації. Наприклад, деякі з них будуть призначені для надання хірургічної та реанімаційної допомоги. Туди доставлятимуть пацієнтів із переломами та травмами різного ступеня тяжкості.

Інший рівень – це заклади планового лікування, де зможуть отримати допомогу люди з хронічними захворюваннями.

Медичні заклади широкого профілю, які зможуть прийняти близько 120 тисяч осіб, будуть створені на базі великих міст, населення яких - не менше 40 тисяч осіб. Фахівців зобов'яжуть приїжджати за викликом не пізніше ніж через годину.

За словами виконавчого директора Асоціації міст України Мирослава Пітцика, звичайні обласні лікарні зараз не можуть справитися з таким напливом людей, тому всі заклади потрібно розділити на рівні: соціальної, діагностичної та сімейної допомоги.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як зміниться українська медицина після проведення реформ.