Вчені виявили, що равлики застосовують усього дві клітини мозку для прийому харчів. Таке відкриття допоможе інженерам створювати енергоефективних роботів у майбутньому.

Як пише Sky News, вчені підключили до мозку прісноводних равликів електроди, які фіксували активність нейронів. Виявилось, що на полюванні за їжею молюскам потрібні усього дві клітини. Саме таку активність проявив мозок істот, які знайшли смачний салат.

Одна клітина мозку равлика є контролером, а інша мотивує. Іншими словами, перший нейрон відчуває поблизу істоти їжу, а інший, аналізуючи стан голоду, приймає рішення, їсти її чи ні. Якщо равлик не відчуває їжу, він блокує обидві клітини для економії енергії.

"Такий нескладний механізм мозку равлика допомагає виконувати складні дії максимально просто та ефективно. Цей принцип допоможе створити простий алгоритм роботи робота, який виконуватиме багато функцій", - пояснив керівник дослідження професор Джордж Кеменес.

Читайте також: 5-метровий крокодил подружився із людиною

Популярні новини зараз

Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями "майже не пахне"

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Показати ще

Нещодавно мешканець Коста-Рики Джильберт Шедд врятував алігатора від гибелі. З того часу він став для хижака найліпшим другом.