Вчені повідомили, що полярні водорості показали дивовижну живучість. Вони вижили після перебування у відкритому космосі в екстремальних умовах нульової гравітації, вакууму, радіації та різких перепадів температури.

Про це повідомляє "N+1".

Читайте також: Вчені знайшли тварину, здатну пережити апокаліпсис

В ході експерименту до космосу відправили зразки полярних водоростей, грибів та бактерій.

Водорості єдині, що показали чудову витривалість та живучість. Під час експерименту піддослідні зразки були захищені лише фільтрами нейтральної щільності. Вчені постійно вимірювали рівень радіоактивного випромінювання та температури.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

При поверненні на Землю штами зелених водоростей сфероцістіса (Sphaerocystis), що ростуть на норвезькому архіпелазі Свальбард, виявилися живими. Вони витримали коливання температури в межах -20-50 градусів нижче нуля, а також сильне випромінювання UVS та UVB.

Крім того, у звичному середовищі водорості знову почали розмножуватися та рости.

Таким чином, нові результати досліджень дають привід розвивати теорію про те, що життя на Землю у вигляді бактерій могли занести з космосу метеорити.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", вчені розповіли, з якою метою вперше відправили риб у космос. Як відомо, у космосі побували не лише собаки та птахи, туди відправляли навіть представників морських мешканців, щоб вивчити вплив гравітації на різних істот.