Павло Хозбей, заступник Міністра освіти і науки України, повідомив, що якість нових підручників не відповідає закладеним новим стандартам.
Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна.
"Стандарти, в принципі, написані, навіть діючі, але вони не є такими. Над ними треба працювати. Програми вже є гіршими тих стандартів, а підручники – ще гіршими", – повідомив заступник Міністра.
Також член Комітету ВРУ з питань науки і освіти Тарас Кремінь повідомив, що вимоги до вчителів молодших класів будуть збільшені.
Проблеми з компетентністю вчителів є не тільки в сільських школах, а й у міських також.
Замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері
Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
Вимоги до стажу зменшили вдвічі: хто вийде на пенсію раніше
Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень
"Цього року є своєрідний кадровий голод, від 20 до 40%, якщо ми говоримо про сільську місцевість. Це є нестача вчителів, коли ми говоримо про малокомплектні школ. Насправді вони є, особливо у важкодоступній місцевості. Маючи прекрасні умови, але не маючи викладачів, ми можемо досягти просто колапсу.". – Кремінь.
Учасник круглого столу повідомив, яким чином держава буде підтримувати шкільну реформу:
"Ті перспективи, які закладені в проекті бюджету на наступний рік, вони, окрім оптимістичних, я думаю, вони все таки будуть виконані. Це і збільшення соціальних стандартів, тобто збільшення зарплат педагогічних працівників. По-друге, це інтенсифікація створення опорних закладів і відповідно шкіл і філій. Разом із фінансуванням з державного бюджету і органів самоврядування. І по-третє, це поява низки транспортних засобів, якими можна доїжджати (в місцях зі складною інфраструктурою. - ред.)" – заявив Павло Хозбей.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найкращі українські сайти-розвивайки.