Як відомо, Кабмін під керівництвом Володимира Гройсмана вже подав у Раду законопроект про запровадження накопичувальної системи. Посилаючись на певні "економічні розрахунки", які знаходяться в розпорядженні уряду, Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що на сьогодні вводити накопичувальну пенсійну систему в Україні - економічно недоцільно.

"Ми його відкличемо. Про це домовилися і з МВФ", - заявив Рева в інтерв'ю "РБК-Україна". Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" другий рівень впровадження пенсійної системи повинен був початися з 1 липня 2017-го. Відповідаючи на питання, коли ж буде введено пенсійне страхування, міністр запропонував "поговорити не гаслами, а мовою економіки".

Читайте також: Кабмін обкладе податком ще 2,5 млн громадян України

"Сенс накопичення полягає в тому, що держава бере частину ваших грошей і кладе до Пенсійного фонду України. Це не банк, адже особливістю пенсійного накопичення є не високий прибуток, а гарантований. Отже, перша умова - гарантований прибуток, хоча б 2% в рік і не просто 2%, а вище рівня інфляції", - зазначив Рева.

Голова Міністерства соціальної політики продовжив: "У минулому році у нас інфляція була 49%, так ось інвестиційний дохід мав би становити 51%. Назвіть хоч одну структуру, яка гарантовано могла б забезпечити 51% прибутку? Немає такої". За словами Реви, 2% повинні отримувати не раз на рік, а десятиліттями для того, щоб на виході ефект отримати: "Назвіть структуру, яка гарантовано дасть такий дохід вище рівня інфляції хоча б протягом 20 років. Немає і такої".

Популярні новини зараз

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

Згідно з даними чиновника, при поточному дефіциті Пенсійного фонду в 145 млрд гривень, частину грошей Кабмін зарезервує на майбутнє, "знаючи точно, що вони пропадуть". Міністр додав: "То чи не краще ці гроші зараз направити на погашення дефіциту, поки не буде кращих умов для запровадження накопичувальної системи".