Малий і середній бізнес зазнає значних труднощів через відсутність нормальної роботи банківської системи, готової давати доступні кредити, і загального зубожіння населення. Але ситуація з доходами українців ще погіршиться, адже більшість працездатного населення працює на невеликих підприємствах.

Про це повідомив віце-президент Асоціації платників податків України, глава Київського відділення Асоціації Павло Погиба. Він навів дані Державної служби статистики. У них зазначено, що останніми роками малий і середній бізнес забезпечує роботою 75-78% працездатного населення.

"Малому бізнесу доводиться виживати в непростих умовах. Адже він прямо залежить від споживача товарів або послуг. А у людей просто немає грошей, які можна витрачати. Візьмемо пенсіонерів. У 2010-2013 роках Пенсійний фонд виплачував пенсіонерам в середньому $30 мільярдів на рік. Зараз же ця цифра в гривнях майже не змінилася, але реально в доларах знизилася утричі до 11 мільярдів на рік. Причому всі ці гроші у людей йдуть на комуналку. Не залишається грошей на ліки, продукти харчування, не кажучи вже про купівлю речей. А коли у людей немає грошей, вони нічого не купують у бізнесу", - пояснив Павло Погиба.

Рівень економічного розвитку країни можна дізнатися саме за купівельною спроможністю населення. В Україні цей показник дуже низький. Експерт зазначив, що підвищення розміру мінімальної зарплати тільки погіршило ситуацію.

Віце-президент Асоціації платників податків сказав, що тепер підприємства змушені переводити працівників на півставки. Доходи українців, за його словами, не виросли, а 30% людей залишилися без роботи. Він додав, що компанії не зможуть з нічого підвищити зарплату, а зі зростанням "мінімалки" підскочили й ціни.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

"ФОП повинні платити з цього року не з обороту, а просто так майже 8500 гривень на рік. Звичайно, в таких умовах ми бачимо скорочення кількості ФОП. За останніми даними майже на 160 тисяч. І, як наслідок, побачимо скоро безробіття. Такий податковий тиск невиправданий. Адже малий і середній бізнес і так вважається головним платником податків країни. А зараз насильницьким шляхом з нього намагаються вичавити якомога більше. Ситуація абсурдна - держава тисне тих, хто приносить їй прибуток", - підсумував Павло Погиба.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, віце-президент Асоціації платників податків України Павло Погиба розповів, що через збільшення податкового тиску малий бізнес опинився на межі вимирання.