Доісторичні мечехвости або трилобіти, які вимерли понад 250 мільйонів років тому, були двостатевими та мали можливість викидати яйця та сперматозоїди через статеві отвори, які розташовувались у них в голові.

Про це написали на сторінках журналу Geology.

Американські палеонтологи з університету Іллінойсу виявили в голові скам'янілої істоти маленькі сфери діаметром 200 мкм. В ході досліджень стало зрозуміло, що це ймовірно яйця. Вчені встановили, що їх вік приблизно від 485 до 444 мільйони років.

Сьогодні прародичами трилобітів вважаються сучасні мечехвости.

Вчені досі не зійшли в єдиній думці щодо способу розмноження цих древніх морських членистоногих. Деякі зразки скам'янілих представників цього виду являють собою самку та самця, які знаходяться у тісні зв'язці, що дає можливість вважати один із способів їх розмноження копуляцію.

Популярні новини зараз

Прогноз магнітних бурь на травень: коли чекати "ударів по голові"

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

У порівнянні сучасні мечехвости-самці вилазять одне на одного та борють за можливість запліднити вже відкладені самкою яйця.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", студент Александр Трой випадково знайшов у лісах Перуанської Амазонії невідому істоту в коконі.