Доісторичні мечехвости або трилобіти, які вимерли понад 250 мільйонів років тому, були двостатевими та мали можливість викидати яйця та сперматозоїди через статеві отвори, які розташовувались у них в голові.
Про це написали на сторінках журналу Geology.
Американські палеонтологи з університету Іллінойсу виявили в голові скам'янілої істоти маленькі сфери діаметром 200 мкм. В ході досліджень стало зрозуміло, що це ймовірно яйця. Вчені встановили, що їх вік приблизно від 485 до 444 мільйони років.
Сьогодні прародичами трилобітів вважаються сучасні мечехвости.
Вчені досі не зійшли в єдиній думці щодо способу розмноження цих древніх морських членистоногих. Деякі зразки скам'янілих представників цього виду являють собою самку та самця, які знаходяться у тісні зв'язці, що дає можливість вважати один із способів їх розмноження копуляцію.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
У порівнянні сучасні мечехвости-самці вилазять одне на одного та борють за можливість запліднити вже відкладені самкою яйця.
Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", студент Александр Трой випадково знайшов у лісах Перуанської Амазонії невідому істоту в коконі.