Вартість нових матеріалів становить лише близько 5% від ціни аналогів, які використовують у нинішніх дисплеях. Головними їх перевагами стане, що вони тверді, прозорі, електропровідні і дешеві. Матеріал можна буде використовувати при виготовленні моніторів, телевізорів, смартфонів і навіть для "розумних вікон" майбутнього.
Більшість сучасних дисплеїв створено з прозорої провідної плівки на основі оксиду індію-олова. Від цього матеріалу залежить доля всієї величезної індустрії. Через це і така висока ціна. За останні роки вона зросла в рази. Свого піку ціна досягла в 2006 році і становила тисячу доларів за кілограм.
За оцінками, на матеріал дисплея припадає до 40% собівартості смартфона або планшета. У той же час ціна модулів пам'яті, процесорів і інших компонентів продовжує падати. Можливо, це і підштовхнуло розробників з Державного університету Пенсільванії до пошуків аналогів. І їхня праця завершилися успіхом. Новий матеріал вони знайшли в групі корельованих матеріалів.
Читайте також: Google готує наступну версію "розумних" окулярів
У звичайному металі атоми утворюють кристалічну решітку, залишаючи електрони вільними. Вони рухаються по металу як хмара газу і не взаємодіють між собою. У корельованих же матеріалах їх рух більше нагадує протягом рідини.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
"Ми намагалися добитися прозорості, варіюючи ефективну масу електронів", - розповів один з авторів проекту Роман Енгель-Герберт.
Всі необхідні властивості вони знайшли, вивчивши ванадат стронцію та ванадат кальцію. Ці метали більш поширені в природі. Ціна ванадію становить лише близько 25 доларів за кілограм, а стронцій ще дешевше. Автор проекту підкреслив, що потрібно запровадити новий матеріал у масове виробництво.