Гусінь Spodoptera frugiperda вкрай небезпечна для посівів цукрової кукурудзи. Через них ця культура може взагалі зникнути.
Про це заявили експерти Міжнародного центру сільського господарства і біонаук, пише BBC News.
Читайте також: Якими були овочі та фрукти до ГМО
За словами вчених, гусінь зараз активно атакує посіви в тропічному регіоні Африки, де вперше цей різновид комах з'явився 2015 року. Передбачається, що личинки потрапили туди з Північної і Південної Америки, де традиційно жила Spodoptera frugiperda.
Гусінь поїдає більшість рослин на території, де мешкає, зокрема й цукрову кукурудзу. Якщо фахівці не придумають, як боротися з цими комахами, то з часом вони з'являться і на плантаціях Середземномор'я та Азії.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
На 14-16 лютого Продовольча і сільськогосподарська організація ООН запланувала екстрену нараду, присвячену цій проблемі.
Найбільш сильно від Spodoptera frugiperda на сьогодні постраждала Замбія (в деяких районах країни знищено до 70% посівів зернових). Там для боротьби з гусінню задіяли військову авіацію, яка розпорошує пестициди над кукурудзяними полями.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", на думку вчених, через півстоліття з планети зникнуть всі зернові культури.