Програмі розвитку ООН (ПРООН) довелося міняти напрям діяльності в Україні. Новим пріоритетом ПРООН став проект з просування примирення між вимушеними переселенцями зі Сходу і Криму і місцевими жителями.
"Наша мета - домогтися того, щоб люди, які живуть разом, відчували себе більш комфортно", - зазначив директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хіемстра в інтерв'ю Центру новин ООН.
Про це він заявив напередодні Всесвітнього гуманітарного саміту, який пройде 23-24 травня в Стамбулі. Запобігання соціальних конфліктів всередині країни і усунення їх причин - одна з головних тем майбутнього саміту.
Читайте також: Порошенко допустив вибори на Донбасі у цьому році
В рамках роботи по просуванню діалогу і взаєморозуміння ПРООН створила платформу в Інтернеті, на якій українці можуть вести конструктивну дискусію про майбутнє країни. Туди приходять люди, які вже брали участь у різних обговореннях, організованих на місцевому рівні.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Це інноваційний метод стимулювання діалогу", - сказав Янтомас Хіемстра. В рамках проекту приміряне 40 українців були навчені тому, як документувати результати діалогу і розголошувати їх, в тому числі у Всесвітній павутині.
За підсумками проекту, свідоцтва людей, що бігли від артобстрілів і насильства на сході України, а також історії прихистили їх громад будуть зібрані в "Живу бібліотеку" і з'являться у відкритому доступі.