У війську окупанта зростає кількість випадків дезертирства.
Дезертують переважно особи, які мали кримінальне минуле та були достроково звільнені з в'язниць за спеціальною програмою мобілізації, повідомляє Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.
Розвідники пояснюють таку ситуацію значними втратами особового складу та жорсткою системою примушення до участі в бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України. Ускладнюють ситуацію також регулярні побори з боку командного складу, у тому числі, вилучення награбованого майна.
Зокрема зазначається, що 11 серпня передові позиції самовільно залишили два військовослужбовці 3-ї окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1-го армійського корпусу ЗС РФ.
"Вони були озброєні. Крім того, бойовики заволоділи особистими речами та документами поранених співслужбовців. Зокрема, дезертири викрали паспорт у громадянина Росії Скобєлєва Анатолія Миколайовича", - йдеться в повідомленні ГУР.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Як уточнили в управлінні розвідки, 12 серпня передові позиції 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1-го армійського корпусу ЗС РФ самовільно залишило шість військовослужбовців, з них троє – зі зброєю.
"Озброєні дезертири пограбували фінансову частину, а також відділ кадрів полку та викрали паспорти громадян Росії, які використовувались у якості документів прикриття кадровими офіцерами ЗС РФ", - наголосили в ГУР.
Підготувала: Ася Рябошапка