Вчені з Китаю розробили абсолютно нову речовину. Вона здатна перетворювати СО2 в біопаливо. Додатковою перевагою її є те, що вона при викиді в атмосферу не виробляє шкідливих компонентів, які б могли негативно впливати на навколишнє середовище.
Фахівці для виготовлення нового матеріалу використали мікроскопічні шари кобальту. Для переробки на паливо вчені навчаться збирати вуглекислий газ, який надходить в земну атмосферу з різноманітних підприємств. Щороку його викиди в повітря становлять 36 гігатонн.
Читайте також: Нанореактор вироблятиме водневе паливо
Поки нова технологія знаходиться на початковому етапі. Процес її становлення для комерційного використання відбудеться тільки на початку 2020 року.
Сам матеріал має товщину лише в чотири атома і складається він зі сплаву звичайного металевого кобальту та оксиду кобальту. Для зміни молекулярної структуру вуглекислого газу необхідно застосувати малу частину електричного струму. В результаті молекули поступово починають взаємодіяти і внаслідок цього атоми водню прикріплюються до атомів вуглецю. Цей процес і дає на виході порцію чистого екологічного палива.