Новий девайс, який буде відстежувати концентрацію ліків в організмі пацієнта, розробили вчені з University of British Columbia і Paul Scherrer Institut (PSI), повідомляє news.am.

Новий пристрій зовні схожий на пластир. Він оснащений мікроголками, довжина яких не перевищує півміліметра. При прикріпленні девайсу до руки пацієнта, мікроголки проколюють лише верхній шар шкіри, не ушкоджуючи при цьому внутрішні шари, де локалізовані нервові закінчення і кровоносні судини. Завдяки чому пацієнт не відчуває болю і дискомфорту.

Пристрій проводить забір рідини, що знаходиться під верхнім шаром шкіри.

У голку потрапляє обсяг, відповідний одній мільйонній мілілітра. Завдяки вбудованому оптичному сенсору, пристрій швидко визначає концентрацію лікарського препарату.

Читайте також: Вчені нарешті знайшли ліки від застуди

Популярні новини зараз

Додадуть 500 гривень: пенсіонерам обіцяють надбавку у червні

Пенсійний фонд встановлює нові норми: кого торкнуться

Батьків змусять заплатити: в Раді затвердили важливий проект

Стане вибір між їжею та водою: на українців чекає новий удар по кишені

Показати ще

Автори вже протестували свій винахід, відстежуючи за допомогою пристрою концентрацію ванкоміцину - антибіотика, який використовується для боротьби з серйозними інфекціями і вводиться зазвичай внутрішньовенно. Пацієнти, які проходять курс ванкоміцину, повинні здавати кров 3-4 рази на день для відстеження концентрації препарату в крові.

Нова система зробить процедуру моніторингу менш неприємною.

Урс Хафелі зазначив, що створене вченими пристрій, можливо, працює з найменшим обсягом рідини, який коли-небудь використовувався для проведення аналізів. Важливо і те, що прилад здатний виконувати відразу дві функції - і брати рідину, і досліджувати її.