В Україні офіційно розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яке стане візиткою кожного абітурієнта при вступі до університету. Подати відповідну заявку можна до 17 березня.
Про це повідомляє "Сегодня".
Цього року процедура передбачає кілька варіантів оформлення реєстраційної картки, яка є необхідного для кожного, хто збирається отримати сертифікат. Її можна буде створити у спеціальному освітньому центрі, або заповнити самостійно – всі зразки вже оприлюднені у мережі.
Читайте також: Студенти окупованих територій будуть вступати до ВУЗів без ЗНО
Головною інформацією, яку необхідно внести у картку, є паспортні дані, адреса та контакти, список обраних предметів. Тим школярам, котрі виявили бажання здавати тести іншою мовою, слід залишити спеціальну відмітку про це навпроти переліку. Передбачається, що змінити текст питань можна на російську, румунську, угорську, кримськотатарську, молдовську, польську та інші.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дітям із обмеженими можливостями, які з певних причин (вади зору чи слуху) не можуть здати ЗНО, потрібно взяти у лікаря спеціальний медичний висновок щодо стану їх здоров'я.
Крім того, основний пакет документів містить: дві фотографії (3 х 4 см), довідка з місця навчання, копія паспорта (перша сторінка), атестату.
Для кожного абітурієнта створять спеціальну сторінку в мережі, де можна буде знайти усю важливу інформацію: перепустка-запрошення, файли із завданнями та рішення комісії.
Школярів, котрі наразі мешкають на непідконтрольних Україні територіях, також чекають нововведення: вони можуть подати заявку виключно електронною поштою. Спеціально для такої категорії учнів продовжать термін атестації, другий період якої триватиме із 3 по 12 липня.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що учням із окупованих територій дозволять як виняток здавати екзамени замість ЗНО.