Вченим з філії Масачусетського технологічного інституту у Кембриджі вдалося значно збільшити ефективність традиційних ламп розжарювання. Цей показник виріс у три рази. Для цього вони використали складний матеріал, що має назву "фотонний кристал".

Лампи розжарювання відомі своєю низькою продуктивністю і підвищеною енергоємністю. Вони витрачають лише 2% спожитої енергії на видиме світло, а решта – йде на вироблення теплового випромінювання.

Технологія науковців дозволяє перетворювати частину цього випромінювання у видиме світло. Це значно збільшує яскравість світіння, а потужність зберігатиметься на тому ж рівні. Для створення фотонних кристалів використали лист скла. Його товщина складає лише один міліметр. В ньому чергують 90 шарів оксиду титану і діоксиду кремнію. Завдяки такому складу "дзеркало" почало відбивати тільки інфрачервоне випромінювання, але не фотони світла.

Читайте також: Вчені створили перший процесор, що працює на світлі

За допомогою розрахунків, інженери модифікували вольфрамову спіраль і перетворили метал у тонку стрічку. З неї склали своєрідну гармошку. Розширена площа елемента, який світиться, дозволяла ефективніше поглинати ІЧ-випромінювання.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 21 травня: відчай скорпіонів та провокації левів – прогноз для всіх знаків Зодіаку

Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації

За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова

Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року

Показати ще

Вчені оснастили лампу фотонними кристалами, які поглинають випромінювання вдруге і перетворюють його. Завдяки цьому й вдалося підвищити ефективність. Вчені сподіваються, що у майбутньому коефіцієнт корисної дії ламп вдасться підвищити до 40%.