Більше сотні лауреатів Нобелівської премії вимагають від активістів Greenpeace припинити кампанію проти генетично модифікованого рису. Його ще називають "золотий рис", оскільки він допоможе знизити смертність в бідних країнах Африки та Східної Азії. Її викликають захворювання, викликані дефіцитом вітаміну А.
Про це повідомляє The Washington Post. ЮНІСЕФ підрахувало, що від дефіциту вітаміну А страждають 250 мільйонів чоловік в світі. 40% - це діти віком до п'яти років. Через це щороку помирає два мільйони людей, а ще у 500 тисяч фіксують випадки незворотної сліпоти. Вчені вважають, що з цим допоможе впорається сорти генетично модифікований рису. У його зернах міститься дуже багато бета-каротину.
"Ми вчені. Ми розуміємо логіку науки. Неважко помітити, що діяльність Greenpeace руйнівна і антинаукова ", - сказав засновник комерційної біотех-лабораторії New England Biolabs Річард Робертс.
Але міжнародна екологічна організація Greenpeace розпочала кампанію-протест. Активісти вважають, що ГМ-продукти є одним з видів "генетичного забруднення".
Вони стверджують, що такий рис небезпечний, а бета-каротин буде руйнуватися при термічній обробці. Американські дослідники спростували це помилка, але Greenpeace все одно продовжує протест.