У Києві знайдено невідомі тексти 20-30-х років XX століття художника Казимира Малевича.

Про це повідомила дослідниця творчості митця Тетяна Філевська, передає "Громадське радіо".

Знайдені тексти зберігалися в домашньому архіві Мар'яна Кропивницького, який як асистент стенографував виступи Малевича в Києві. Зокрема, серед знайдених текстів є протоколи виступів Малевича щодо розробки експериментального кабінету образотворчого мистецтва в Київському художньому інституті, а також міркування щодо проблем освіти художників, створення нової академії мистецтв тощо.

Читайте також: Під "Чорним квадратом" Малевича виявили кольорові зображення

Чотири з-поміж знайдених п'яти текстів раніше ніколи ніде не друкувалися, тож їх планують опублікувати в лютому 2016 року до конференції "Малевич у Києві".

Популярні новини зараз

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

"Це надзвичайна подія для київського культурного горизонту. Досі київський період Малевича був найменш досліджений у його роботі", - розповіла Філевська.

На її думку, в сьогоднішніх стінах і в пам'яті київської художньої академії не залишилося слідів присутності Малевича як викладача, теоретика експериментального образотворчого мистецтва, реформатора художнього інституту.

Дослідниця звертає увагу на те, що після переїзду Малевича до Києва 1927-1928 року в його роботах миттєво з'являється колір, він стає спектральний, різнобарвний: художник писав у автобіографії, як його вражають кольори на сукнях і вишиванках сільських дівчат.

Тематично Малевич почав другий селянський цикл, який з'явився паралельно з поверненням до Києва.