Вчені NASA розробили мікросхеми, які не плавляться при температурі 450 °С.
Винахід стане в нагоді для вивчення Венери. Вона розташована ближче до Землі, ніж Марс, а от знають вчені про неї набагато менше. А все через украй несприятливі умови на поверхні та в атмосфері ранкової зірки, пише Naked Science.
Справа в тому, що температура на планеті перевищує 450 °С, а тиск зашкалює. До того ж, сильні бурі розносять хмари їдкої сірки.
Поки найдовше протрималася радянська місія "Венера-13" у 1981 році. Вона зробила посадку на 127 хвилин. Однак потім остаточно перегрілася і вийшла з ладу. Уже понад 30 років ніхто не наважувався повторити подвиг радянського зонда.
Читайте також: Hubble показав загибель зірки
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Головна проблема на Венері - електроніка. Звичайний кремнієвий мікрочип може витримати нагрівання до 250 °С. Спеціальні герметичні системи охолодження допомогли радянській місії протриматися дві години, але для повноцінних досліджень потрібні тижні, а то й роки.
Тому розробники NASA працюють над мікросхемами з альтернативним напівпровідником - карбідом кремнію. Він може витримати й високі температури, й напругу.
Тестовий мікрочіп уже випробували в установці для моделювання екстремальних умов GEER. І розробка показала блискучий результат - 521 годину, що дорівнює майже 22 добам.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", людство опинилося в заручниках у Землі.