Учені виявили незвичайну планету, яка обертається відразу навколо двох світил. Її виявили за допомогою космічного телескопа "Хаббл", планета віддалена від обох зірок на дуже велику відстань.

Про це повідомляє Naked Science.

Зоряна система OGLE-2007-BLG-349, яка розташована на відстані 8 тис. світлових років від Землі, може включати в себе одну планету і дві зірки або ж одну зірку і дві планети. Як виявилося, в системі знаходяться два червоних карлика, а також планета OGLE-2007-BLG-349 (AB) b, яка обертається навколо них. Відзначимо, що два світила розташовані на відстані всього лише 11 млн км один від одного.

Розміри планети можна порівняти з розмірами Сатурна. Планета була виявлена ​​методом гравітаційного мікролінзування. Останнє виникає тоді, коли гравітаційне поле ближчої зірки збільшує світло від далекої зірки, діючи при цьому як лінза. Даний метод має один недолік: його можна використовувати лише тоді, коли обидва світила точно вирівнялися вздовж прямої.

Нове відкриття представляє для науки велику цінність: передбачається, що воно дозволить краще зрозуміти механізм утворення і еволюції планет в таких системах, як OGLE-2007-BLG-349.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Розташовані в подвійних зоряних системах планети вчені поділяють на дві категорії: екзопланети, що обертаються навколо одного з компонентів подвійної зірки, і планети, що обертаються навколо обох компонентів (як у випадку з OGLE-2007-BLG-349 (AB) b.

Нагадаємо, нещодавно інша група дослідників виявила досить цікавий об'єкт: вчені виявили два коричневих карлика, що обертаються один навколо одного. При цьому ніякої зірки поруч з ними виявлено не було. Загадкова пара знаходиться на видаленні 40 млн світлових років від нас.

"Знай.ua" сообщал, что команда молодих українців-винахідників візьме участь у в запуску міжпланетної станції OSIRIS-Rex.