Ще одне відео з випробувань прискорювача, аналог якого буде частиною надважкої ракети-носія SLS (Space Launch System), днями опублікувало NASA на своєму каналі на YouTube. Перший його політ планується наприкінці 2018 року.
У ролику, знятому у штаті Юта, можна побачити перші секунди роботи прискорювача у сповільненому режимі. Спочатку температура всередині баків піднімається 6000 градусів Цельсія. Через різницю тиску і температури всередині прискорювача і навколишнього повітря навколо сопла формується кільце конденсованої водяної пари.
За кілька секунд на шматки розлітається пінополістиролова заглушка сопла, спеціально зроблена для того, щоб зруйнуватися при запуску. Вона є екологічним бар'єром для запобігання нагрівання, а також потрапляння пилу і вологи всередину підсилювача.
SLS здатний давати до 9,2 мільйонів тонн тяги. У тестовий запуск на відео прискорювач видав 75% від свого максимуму. 100% знадобляться йому для виведення на орбіту пілотованого космічного корабля "Оріон", що доставлятиме на МКС вантажі, а потім стане основним засобом доставки марсіанської місії.
Повідомляється, що це останній повномасштабний кваліфікаційний тест ракети-носія перед польотом.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Як писав "Знай.ua", NASA, оприлюднивши серію порівняльних знімків, показало, як кардинально за відносно невеликий проміжок часу може змінитися місцевість.