На планетах, які обертаються навколо червоних карликів і знаходяться в зоні населеності, немає води і кисню. Це свідчить про те, що екзопланета Proxima b, яку також називають Другою Землею, найімовірніше, непридатна для життя.
Такого висновку дійшли дослідники з NASA, пише Gizmodo.
Читайте також: До Землі наближається унікальна зелена комета
Щоб з'ясувати це, вчені змоделювали вплив на атмосферу планет рентгенівських променів ультрафіолету, які випромінюють червоні карлики. Як виявилося, в екзопланет, розташованих так далеко від батьківської зірки, щоб на них була вода (знаходяться в зоні населеності), атмосферу "здуває" високоенергетичне випромінювання. Таким чином, небесні тіла втрачають кисень, що виключає наявність води на їх поверхні.
За словами вчених, на найближчу до Землі екзопланету — Proxima b — потоки зоряної енергії впливають кожні дві години. Тому за 10 мільйонів років на ній не залишиться кисню.
Дві пенсії одразу: пенсіонерам виплатять у травні гарні бонуси
Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди
Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди
Починається новий період: українцям назвали тариф на світло з 1 червня, скільки заплатимо за кВт
Результати дослідження зменшують шанси виявити придатні для життя планети, оскільки більшість найближчих до Сонячної системи зірок – це червоні карлики.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", у майбутньому доба на Землі триватиме не 24, а 25 годин. Однак це станеться не скоро. За прогнозами вчених, на це буде потрібно кілька сотень мільйонів років.
Нагадаємо, вже з'явилися Ulefone Armore 5 і doogee s80 купити київ можна.