Вчені планують в найближчому майбутньому використовувати нанороботів під час хірургічних операцій, для очищення судин і доставки ліків по кровоносних судинах.

Фахівці з Дрексельского університету, використовуючи магнітне поле, змусили крихітних роботів розвивати велику швидкість в рідкому середовищі. Вчені продемонстрували свій винахід а також розмістили детальний опис в журналі Scientific Reports.

Нанороботи являють собою невеликі ланцюжки з крихітних круглих частинок. Принцип роботи таких роботів полягає в тому, що магнітне поле обертає ці маленькі круглі частинки подібно до гвинта. При цьому швидкість обертання залежить від довжини ланцюжки – чим він довший, тим швидкість більша.

Читайте також: Лікарі довірять складні операції роботам

Вчені випробовували різних нанороботів, починаючи з ланцюжків з трьох "намистин". Найдовший пристрій складався з 13 частинок і досягав швидкості в 17,85 мікрометра
Для того, щоб роботи рухалися, застосовували зовнішнє магнітне поле. Чим швидше була швидкість обертання поля, тим швидше переміщалися ланцюжка. При цьому висока частота приводила до розділення довгих пристроїв на більш короткі. Так, робот з семи намистин при досягненні певної швидкості починає деформуватися і розділяється на два ланцюжки з трьох і чотирьох часток. Напрямок магнітних сил може бути змінено таким чином, що два роботи почнуть рухатися в протилежних напрямках.

Популярні новини зараз

Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Показати ще

Вчені вважають, що такі нанороботи-ланцюжки здатні виконувати різна завдання під час хірургічних операцій, доставляти ліки по венах, а також очищати вени і артерії, заблокованими згустками злиплих клітин крові або холестеринових бляшок.