Дослідники з американського університету Індіани створили високоефективний біоматеріал. Він виступає в ролі каталізатора при розщепленні води на водень і кисень. Вчені планують використовувати нову технологію для виробництва водневого палива. Згодом їм можна буде заправляти автомобілі. Про нової технології виробництва водню повідомляє портал Phys.org.

Біоматеріал отримав назву P22-Hyd. Він використовує фермент NiFe-гидрогеназу, який здатний "віднімати" протони у органічних речовин, води і виштовхувати атоми водню. Цей фермент, у своєму природному вигляді, нестійкий до впливу зовнішнього середовища.

Тому вчені з університету Індіани в Блумінгтоні створили гібридний матеріал P22-Hyd. Два гени бактерій кишкової палички виробляють речовини, використовувані для створення гідрогенази. Потім фермент помістять у вірусну захисну оболонку. З її допомогою різко підвищиться стійкість ферменту до зовнішніх впливів. Зрештою загальна ефективність біоматеріалу P22-Hyd виявляється в 150 разів вище, в порівнянні зі звичайним ферментом.

Читайте також: Вчені створили перший процесор, що працює на світлі

Вчені відзначають, що такий матеріал дешевший і екологічно чистий, ніж інші матеріали, використовувані в даний час для виробництва палива.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Показати ще

Керівник дослідження Тревора Дугласа підкреслив, що P22-Hyd можна порівняти з платиною. Але при цьому матеріал створюється за допомогою поновлюваних біоресурсів і коштує набагато дешевше.