Мініатюрний людський мозок розміром з око комахи створили співробітники з Університету Джона Хопкінса, розташованого в американському Балтиморі.

Розробка містить клітини й елементи центрального відділу нервової системи, пише GoGetNews.

Вчені пояснюють, що створений ними міні-мозок дозволить суттєво прискорювати дослідження в галузі вивчення лікарських засобів, а також їх безпеки для організму людини. Медикаменти, розроблені експертами, допоможуть позбавити чоловіків і жінок від хвороби Паркінсона і Альцгеймера.

Мініатюрні органи вже довели наявність електричної активності в мозку, яку можна виміряти. Автори проекту впевнені, що незабаром наука зможе задіяти цю технологію в процесі формування якісних препаратів. Наскільки вони безпечні у застосуванні, якраз і дадуть змогу зрозуміти нові органи. А ще науковці вірять, що їх розробка скоротить кількість летальних випадків від ряду захворювань.

Читайте також: Вакцинувати проти деменції почнуть через кілька років

Популярні новини зараз

ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки

Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Показати ще

Крім того, створення міні-мозку дозволить більше не тестувати препарати на тваринах, адже їх мозкові клітини можуть реагувати на препарат не так, як людські структурні компоненти.

Нагадаємо, наукові дослідження останніх десятиліть можуть призвести до того, що один із головних компонентів тютюнового диму - нікотин, зможуть використовувати для лікування хвороби Паркінсона та хвороби Альцгеймера.