Унікальну шифрувальну машину "Лоренц" часів Другої світової війни, яка влаштована ще складніше, ніж легендарна "Енігма", виставили на інтернет-аукціоні "eBay".

Машину знайшли в сараї в графстві Ессекс в Великобританії, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на "Бі-бі-сі".

Як лот на аукціоні "Лоренца" побачили волонтери з Національного музею комп'ютерів, розташованого в Блетчлі-парку. Саме там під час війни знаходився головний шифрувальний підрозділ Великобританії

За унікальний лот, який в описі був помилков названий телетайпом, продавець просив усього 9,5 фунта (трохи менше 20 доларів). Зовні шифрувальна машина нацистів виглядала, як електромотор у чорному корпусі.

Волонтери з музею відразу знайшли цю позицію на аукціоні і придбали її. На жаль, в апараті бракувало деяких деталей.

Популярні новини зараз

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час

Показати ще

Виявляється, машина "Лоренц" дійсно схожа на телетайп чи друкарську машинку. На клавіатурі набиралося повідомлення німецькою мовою, потім воно зашифровувати за допомогою 12 окремих дисків, кожен з яких в свою чергу мав кілька контактів. У Національному музеї комп'ютерів пояснили, що машину "Лоренц" використовували для передачі стратегічно важливих повідомлень.

Тепер ентузіастам додалося роботи: вони сподіваються зібрати "Лоренца" докупи та спробувати відтворити процес шифровки, а потім і дешифрування.

Читайте також: Автівка Бонда пішла з молотка за $3,5 млн (фото, відео)

"Енігма" – шифрувальна машина часів Другої світової війни. Основою її механізму є диски з 26-ма перепайками. У грудні 1932 року польські шифрувальники вперше зламали німецькі військові шифри "Енігми". Ця машина отримала погану славу, тому що криптоаналітики антигітлерівської коаліції змогли розшифрувати велику кількість повідомлень, зашифрованих з її допомогою. Спеціально для цих цілей була створена машина з кодовою назвою "Бомба", що надала значну перевагу антигітлерівській коаліції у війні. Уся інформація, отримана криптоаналізом з її допомогою, мала кодову назву "ULTRA".