На галактику Чумацький Шлях насувається гігантська хмара, швидкість руху цієї газової хмари неймовірно висока. На думку вчених, виникла вона близько 70 млн. років тому, - повідомляє NASA.

Спочатку вчені схилялися до думки, що це беззоряна галактика. Але після винаходу більш потужних телескопів, ця версія була спростована. Зараз спостереження за хмарою проводяться за допомогою космічного телескопа Hubble.

Вчені підрахували, що її швидкість руху перевищує 300 км/с. Хмара колосальних розмірів і має форму комети. Якщо порівняти з масштабами Місяця, яким ми бачимо його з Землі, то вже на такій великій відстані від нас вона б займала в зоряному небі область, діаметр якої в 30 разів більше від єдиного супутника нашої планети в дні повнолуння.

До того, поки ця хмара увійде в нашу галактику, пройде близько 30 млн. років. На думку вчених, величезна кількість газу, яку вона несе, послужить поштовхом для утворення зірок. До складу цієї хмари, крім водню, входить також сірка. Її містить приблизно стільки ж, скільки знаходиться й на зовнішньому диску Чумацького Шляху.

Читайте також: Астрономи знайшли в Сонячній системі дев'яту планету (відео)

Популярні новини зараз

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

Нагадуємо, відкрила цю хмару в 1960-і роки студентка Гейл Сміт. Вона була названа на її честь "Хмарою Сміт".