Джерело ядерного палива – уран вчені планують видобувати із морської води. Така технологія може стати економічно вигідною для прибережних країн.

Спосіб видобутку урану, розчиненого у морській воді представили науковці із Стенфорського університету в Каліфорнії.

Прогнозується в найближче десятиліття збільшення кількості атомного виробництва більш ніж на 60%. Тому питання у нових джерелах видобутку основного елементу ядерного палива у виробництві електроенергії - ізотопу U-235 стоїть особливо гостро.

Оскільки не кожна країна має запаси цього елементу, а також видобуток урану є досить затратним та негативний для екології, вчені розробили новий більш ефективний та рентабельний спосіб видобутку ядерного палива.

Виявилося, що у морській воді міститься величезна кількість урану. Такий спосіб видобутку є екологічним. Проте для вилучення з морської води буде потрібна величезна переробка цієї води.

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Тіна Кароль пішла у відрив без одягу та зі склянкою: "Я зцілюю себе"

Показати ще

"Концентрація мізерна, близько однієї-єдиної крупиці солі, розчиненої в літрі води. Но океаны настолько велики, что если мы можем извлечь эти крупицы с минимальными затратами, то у нас будет бесконечное количество урана", - заявив вчений Йи Цуй.

За оцінками фахівців, у водах Світового океану розчинено близько 4,5 мільярдів тон цієї речовини, що може забезпечити потреби населення планети на кілька тисяч років.

За словами вчених, якщо проект нового способу видобутку покаже гарні результати, він стане конкурентом з традиційними способами видобутку.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Україна та Казахстан співпрацюватимуть заради ядерного майбутнього. На ранніх етапах обговорення спільної роботи планувалось добувати уран, проте згодом було прийняте рішення саме про виробництво сполуки.