Міністр соціальної політики Андрій Рева зізнався, що так звана "верифікація" доходів пенсіонерів була неефективною, оскільки насправді перевірити дані, які подають пенсіонери та отримувачі соціальної допомоги, неможливо через недосконалу систему взаємодії перевіряючих органів, тому говорити, що перевірка доходів пенсіонерів відбулась - буде неправильно.
"Поки вся ця система знаходиться в аморфному стані. Тобто хтось щось робить, але зворотного зв'язку поки немає. Та інформація, яку ми отримуємо в зворотному порядку, – її дуже складно обробляти. Беремо, скажімо, паспортні дані або код людини, який у них там проходить по їх верифікації. Але у нас же немає єдиної інформаційної бази. У нас понад 700 управлінь соціального захисту – куди звертатися з цим кодом та паспортом? В яке управління? Де вони його знайшли? Яку соціальну виплату він отримав?", - повідомив міністр Рева.
Читати також: Українцям не під силу сплачувати комунальні рахунки
За словами міністра соцполітики, ключовою проблемою при перевірці доходів населення була погана взаємодія, а часом її повна відсутність між всіма перевіряючими органами.
"В чому проблема? В якій формі ми подаємо інформацію – це відпрацьовано законодавчо, в якій формі нам дають інформацію – це поки що не відпрацьовано, і ми не можемо її практично реалізувати. На сьогоднішній день ця система ще знаходиться в стадії становлення. Коли ми чуємо грандіозні жахливі цифри, я б не радив нікому страждати гігантоманією. Результат – курчат по осені рахують. Коли ми підведемо підсумки, тоді ми зробимо висновки, був ефект або не було ефекту", - пояснив Рева під час інтерв'ю виданню "Сегодня".
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Нагадаємо, раніше міністр соцполітики обіцяв запровадити високі податки для пенсіонерів - колишніх нардепів, суддів, прокурорів, які отримують пенсії, вищі за 10 тис. грн.